Reklama

Czy powstanie świat bez korupcji?

Czy powstanie świat bez korupcji?

18.02.2008
Czyta się kilka minut
Dyskusję o działalności CBA trzeba przenieść na inny poziom. Zapytajmy, czy nie żyjemy w państwie, które uzurpuje sobie prawo decydowania o tym, co dla obywateli jest najlepsze, a policji bądź służbom specjalnym przyznaje prawo do ich nieograniczonego inwigilowania.
W

W Polsce nie brakuje służb uprawnionych do zbierania o obywatelach informacji poprzez podsłuchy, podglądy, sprawdzanie kont bankowych i polis ubezpieczeniowych, kontrolę korespondencji. Na niekrótkiej liście znajdują się: policja, Centralne Biuro Śledcze, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencja Wywiadu, Kontrwywiad Wojskowy, policja skarbowa i celna, Centralne Biuro Śledcze, Służba Ochrony Kolei. Także działające od lipca 2006 r. Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Życie pod nadzorem

Żaden z dotychczasowych koordynatorów ds. służb specjalnych nie zdołał zgrać ich działalności. Bałagan kompetencyjny pogłębia brak odpowiedniej ustawy. Nieraz już pytano o to, kto służby "zadaniuje", i czy aby one same nie szukają sobie zadań do wykonania. Od lat poważne zastrzeżenia budzi tryb kontroli służb: sejmowa komisja ds. służb...

11169

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]