Reklama

Czekać? Nie warto!

Czekać? Nie warto!

16.11.2010
Czyta się kilka minut
1. Niedziela Adwentu
S

Słowa, które za pośrednictwem Biblii Jezus dzisiaj wypowiada, najpierw usłyszeli inni ludzie - Jemu współcześni, jeśli tak można powiedzieć. To zastrzeżenie trzeba poczynić, gdyż zbyt często Jezusa szukamy jedynie w przeszłości, albo spodziewamy się Go znaleźć, spotkać kiedyś tam, w bliżej nieokreślonej przyszłości, przy tak zwanym końcu świata.

Paradoksalnie zwłaszcza nam, chrześcijanom, przydarza się tak właśnie o Nim myśleć i tak opowiadać innym: nie tylko śpiewając: "Kiedyś, o Jezu, chodził po świecie, brałeś dziateczki w ramiona swe", ale i w kazaniach. Pytających nas o to, gdzie można spotkać naszego Boga i usłyszeć Go, odsyłamy do przeszłości lub w przyszłość, tak jakby dzień dzisiejszy był czasem w najlepszym przypadku niczyim, w najgorszym - należącym do jakiegoś antyboga. Potwornie złego, więcej, wszechmocnego Demiurga.

Tymczasem Bóg...

3228

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]