Reklama

Czas silnych kobiet

Czas silnych kobiet

12.11.2012
Czyta się kilka minut
Nie musimy przeprowadzać badań socjologicznych. Wystarczy, że rozejrzymy się wokół (zwłaszcza jeśli owo „wokół” znajduje się w dużym mieście, wśród umownej inteligencji i „klasy średniej”), byśmy zauważyli, że czas należy dziś do kobiet.
il. Julia Lesiak Paleta, „Illusion” z cyklu „Teatr tańca” (2008-2009)
T

To one są w ofensywie, walczą o swoje prawa, zagospodarowują wcześniej im niedostępne rejony przestrzeni społecznej, organizują się, udowadniają, że na wszystkich polach są jeśli nie lepsze, to w każdym razie równie dobre jak mężczyźni. „I na co w sumie są nam potrzebni ci faceci?” – słyszymy czasem i nie jest to – przyznajmy – szczególnie miły komunikat.

Tak więc kobiety są, a przynajmniej zdają się być, coraz silniejsze, zaś wielu mężczyzn reaguje ucieczką, wycofaniem, nie umie odnaleźć się w nowym świecie. „Żyjemy w rzeczywistości wielkiego zamieszania – mężczyźni i kobiety pogubiły się, nie wiedzą, jakie są dziś ich role” – mówi psychoterapeuta Jacek Masłowski w rozmowie, którą publikujemy w tym „TP”. Rzeczywiście: właściwie na naszych oczach zmienił się istniejący od stuleci podział praw i obowiązków w społeczeństwie i w rodzinie; z pewnością...

6583

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]