Reklama

Czarna niedziela

Czarna niedziela

23.03.2020
Czyta się kilka minut
Akurat tego „grzechu” Jezus nie będzie musiał ani nam, ani komukolwiek wybaczać.
P

Paweł Apostoł w liście skierowanym do Kościoła w Rzymie napisał: „Jeśli więc mieszka w was Duch Tego, który wskrzesił Jezusa z martwych, to Ten, który wskrzesił Chrystusa z martwych, ożywi wasze śmiertelne ciała dzięki mieszkającemu w was Jego Duchowi”. Ta zapowiedź wypełni się w dniu Pańskim, co nie musi oznaczać, że po tzw. końcu świata. Nie po to Bóg świat stwarza, żeby go następnie niszczyć. Dzień Pański nie jest kwestą przyszłości, ale teraźniejszości. Według Ewangelii już żyjemy w czasie ostatecznym.

W pierwszej modlitwie eucharystycznej czytamy, że umarliśmy, byliśmy martwi z powodu popełnionych grzechów, z których największym było zabicie Jezusa, Syna Bożego. Poddaliśmy Boga piekielnej próbie i okazało się, że Boga zabić nie można, gdyż miłość jest silniejsza od śmierci. A to święto zła, jakim jest dzień śmierci Syna Bożego, okazało się dniem objawienia najgłębszej...

2968

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]