Reklama

Conrad Festival: Pasja, tworzenie, wino

Conrad Festival: Pasja, tworzenie, wino

04.11.2009
Czyta się kilka minut
Dzień drugi festiwalu upłynął pod hasłem: Pasja pisania, pasja tworzenia. Zaczął się od kameralnego spotkania z Pascalem Quignardem przeznaczonego dla krytyków i tłumaczy. Była Lekcja czytania prowadzona przez Stefana Chwina, Pascal Quignard czytał swoją baśń, a wieczorem Marek Bieńczyk opowiadał o winie w literaturze - rzecz jasna, przy winie.
Drugi dzień Festiwalu: Stefan Chwin prowadzi lekcję czytania dla licealistów. Przerabianą lekturą jest "Władca much" Williama Goldinga. Kraków, Pawilon Wyspiańskiego, 3 listopada 2009 r. / fot. Grażyna Makara
D

Dziennik pokładowy

3.11 2009, wtorek - drugi dzień rejsu

Mimo mrozu, bałwanów i zwodniczych głosów syren za burtą, płyniemy dalej. W poniedziałek wieczorem ostre snopy światła z Ratuszowej latarni omiatały niebo nad Rynkiem. Sala kinowa "Pod Baranami". Film "Wszystkie poranki świata" bogaty w kadry malarskie, muzykę barokową. Niespieszna narracja. Kilka scen przejmujących. 20 minut po seansie kinowym w Kościele św. Katarzyny na Kazimierzu Piotr Mucharski i Michał Paweł Markowski oficjalnie otworzyli festiwal Conrada. ("Świat nie jest aż tak złym miejscem, aby nie znaleźć przestrzeni na rozmowę o literaturze"). Koncert Jordiego Savalla transmitował Program II Polskiego Radia.

Wnętrze gotyckiego kościoła i jego akustyka jakby stworzona dla koncertów na violi. Krzysztof Globisz w przerwach...

13649

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]