Reklama

Światowa literatura pod Wawelem

Światowa literatura pod Wawelem

15.01.2009
Czyta się kilka minut
Wielkie postacie literatury i muzyki zjadą do Krakowa już w listopadzie - będzie to pierwsza odsłona Międzynarodowego Festiwalu Literatury im. Josepha Conrada, a jej gośćmi będą m.in. powieściopisarz Pascal Quignard oraz muzyk Jordi Savall.
/fot. KNA-Bild
M

Międzynarodowy Festiwal Literatury im. Josepha Conrada to pierwsza odsłona projektu Miasta Kraków, Fundacji "Tygodnika Powszechnego", Krakowskiego Biura Festiwalowego oraz szeregu instytucji i podmiotów wspierających. I edycja festiwalu zaplanowana jest na czas od 3 do 7 listopada 2009 r. i naturalnie łączy się Targami Książki w Krakowie przypadającymi w 2009 r. na dni od 5 do 8 listopada.

Festiwal im. Josepha Conrada ma być wydarzeniem na skalę światową. Gośćmi festiwalu będą twórcy z różnych krajów, piszący w różnych językach, reprezentujący różne kultury i różne światopoglądy. Planowane są już kolejne jego edycje. W pierwszym roku Festiwal będzie gościł pisarzy z Europy. W następnym - Ameryki Północnej, dalej Ameryki Południowej i Azji. Wśród zaproszonych pisarzy znajdą się zarówno laureaci prestiżowych nagród, jak i autorzy światowych bestsellerów....

5464

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]