Reklama

Co pozostaje?

Co pozostaje?

27.04.2015
Czyta się kilka minut
Temat odwieczny i najtrudniejszy: odejście najbliższych. Chwila, kiedy nasze życie nieodwołalnie się zmienia.
D

Dziesięć opowieści, których tokiem dyskretnie i z wielką wrażliwością kieruje dziennikarz. Krystyna Janda mówi o Edwardzie Kłosińskim, Paula Sawicka – o Marku Edelmanie, który pod koniec życia zamieszkał z nią i jej mężem, Leszek Sankowski – o Teresie Torańskiej, Alicja Kapuścińska – o Ryszardzie Kapuścińskim, Joanna Sobolewska-Pyz, uratowana z getta jako dziecko, przewodnicząca Stowarzyszenia Dzieci Holocaustu – o szukaniu śladów żydowskich przodków, Maria Iwaszkiewicz – o swoim mężu Bogdanie Wojdowskim, pisarzu, który przeżył Holokaust i wiele lat później popełnił samobójstwo, Krystyna Cierniak-Morgenstern – o Januszu Morgensternie, Ruta Wermuth-Burak, jedna z Ocalonych – o zaginionym podczas wojny braciszku, którego odnalazła po ponad półwieczu jako znanego dziennikarza brytyjskiego, Zuzanna Janin – o swojej matce Marii Anto.

Rozmowa ostatnia, z Julią Hartwig, zatytułowana...

2836

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]