Reklama

Co pozostaje?

Co pozostaje?

27.04.2015
Czyta się kilka minut
Temat odwieczny i najtrudniejszy: odejście najbliższych. Chwila, kiedy nasze życie nieodwołalnie się zmienia.
D

Dziesięć opowieści, których tokiem dyskretnie i z wielką wrażliwością kieruje dziennikarz. Krystyna Janda mówi o Edwardzie Kłosińskim, Paula Sawicka – o Marku Edelmanie, który pod koniec życia zamieszkał z nią i jej mężem, Leszek Sankowski – o Teresie Torańskiej, Alicja Kapuścińska – o Ryszardzie Kapuścińskim, Joanna Sobolewska-Pyz, uratowana z getta jako dziecko, przewodnicząca Stowarzyszenia Dzieci Holocaustu – o szukaniu śladów żydowskich przodków, Maria Iwaszkiewicz – o swoim mężu Bogdanie Wojdowskim, pisarzu, który przeżył Holokaust i wiele lat później popełnił samobójstwo, Krystyna Cierniak-Morgenstern – o Januszu Morgensternie, Ruta Wermuth-Burak, jedna z Ocalonych – o zaginionym podczas wojny braciszku, którego odnalazła po ponad półwieczu jako znanego dziennikarza brytyjskiego, Zuzanna Janin – o swojej matce Marii Anto.

Rozmowa ostatnia, z Julią Hartwig, zatytułowana...

2836

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]