Reklama

Co pozostaje?

27.04.2015
Czyta się kilka minut
Temat odwieczny i najtrudniejszy: odejście najbliższych. Chwila, kiedy nasze życie nieodwołalnie się zmienia.
D

Dziesięć opowieści, których tokiem dyskretnie i z wielką wrażliwością kieruje dziennikarz. Krystyna Janda mówi o Edwardzie Kłosińskim, Paula Sawicka – o Marku Edelmanie, który pod koniec życia zamieszkał z nią i jej mężem, Leszek Sankowski – o Teresie Torańskiej, Alicja Kapuścińska – o Ryszardzie Kapuścińskim, Joanna Sobolewska-Pyz, uratowana z getta jako dziecko, przewodnicząca Stowarzyszenia Dzieci Holocaustu – o szukaniu śladów żydowskich przodków, Maria Iwaszkiewicz – o swoim mężu Bogdanie Wojdowskim, pisarzu, który przeżył Holokaust i wiele lat później popełnił samobójstwo, Krystyna Cierniak-Morgenstern – o Januszu Morgensternie, Ruta Wermuth-Burak, jedna z Ocalonych – o zaginionym podczas wojny braciszku, którego odnalazła po ponad półwieczu jako znanego dziennikarza brytyjskiego, Zuzanna Janin – o swojej matce Marii Anto.

Rozmowa ostatnia, z Julią Hartwig, zatytułowana...

2836

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]