Reklama

Co PiS ma wspólnego z chrześcijaństwem

Co PiS ma wspólnego z chrześcijaństwem

22.10.2018
Czyta się kilka minut
Od momentu emisji obrzydliwego spotu PiS („Bezpieczny samorząd”) sprawa jest jasna: nazywanie tej partii „chrześcijańską” to policzek wymierzony Ewangelii.
S

Stale podnoszone „okoliczności łagodzące”, w postaci osiągnięć programu 500 plus czy uszczelnienia poboru podatku VAT (tak nazywa się u nas nowa Osoba Trójcy Świętej), nie mają znaczenia w sytuacji, w której tuczeni państwowymi pieniędzmi politycy z kraju, w którym biednie nie jest, cynicznie, by zdobyć 100 czy 200 więcej samorządowych foteli, plują w twarz ludziom o całe piekło biedniejszym od siebie, uciekającym od bomb, głodu, nędzy, beznadziei, szukającym – podobnie jak tysiące Polaków w latach 70. i 80. – odrobiny światła i przyszłości dla swoich dzieci. Gdyby nasz Episkopat miał coś, czego nie ma (refleks), natychmiast powinien powiedzieć, co myśli o takim szczuciu ludzi na ludzi, nie marnując kolejnej szansy na pokazanie wiernym, że nie jest przybudówką partii władzy, co wydawałoby się szczególnie ważne, gdy jej przesłanie nie tyle nie jest ewangeliczne, co jest po prostu...

6319

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

ale powiedzmy sobie szczerze, polski kościół katolicki także z chrześcijaństwem ma niewiele wspólnego

No właśnie

A jaką mowę "miłości" proponuje nam obecna opozycja? Obrońcy "postępu" i "demokracji"?Panu redaktorowi nie brakło refleksu? Co za wzniosłe słowa "Droga jest jedna i wiedzie przez dostrzeżenie człowieka w każdym, bez wyjątków, człowieku" tyle, że pod jednym imperatywnym warunkiem - ta jak to zdefiniował lider zjednoczonej opozycji - " "musimy strącić ze zdrowego drzewa pisowską szarańczę" - "Zdrowe drzewo" panie Szymonie na takie prawo?

A u was biją murzynów.

na tę bolszewicką inwazję

Możemy przeczytać "Słuchając po raz tysięczny tych służących za podpałkę dla lęku fantazji, zacząłem zwracać uwagę na ich źródła, przywoływane w wypowiedziach moich adwersarzy. Wszystkie to „newsy” z portali, po wejściu na które okazuje się, że to internetowe stronki udające formą serwisy newsowe, a zawierające wyłącznie antyimigracyjną, ksenofobiczną, rasistowską, antyliberalną (i antydemokratyczną) propagandę." Panie Redaktorze proszę się kapkę przyłożyć i solidniej poszukać, nie "po łebkach", gdzieś tam w internecie. We Francji od początku roku było już osiemnaście dużych akcji "ewakuowania" obozów uchodźców, które razem objęły ponad dwadzieścia tysięcy ekspulsji!!! Mogę podać przykład: https://www.france24.com/fr/20180604-france-migrants-evacuation-deux-campements-paris-canal-saint-martin-porte-lachapelle. Proszę z uwaga przeczytać sobie co tam jest napisane "Depuis plusieurs semaines, la gestion des migrants à Paris était également au cœur d'une bataille politique entre l'exécutif et la maire PS de Paris Anne Hidalgo. Le gouvernement a plusieurs fois reproché à la municipalité de ne pas avoir pris la "responsabilité politique" de demander une évacuation. Inny przykład: https://www.rtl.fr/actu/justice-faits-divers/nantes-evacuation-de-600-migrants-du-centre-ville-7794861457 Media we Francji nie podają też "wszystkiego", taki m.im zarzut postawił - już były - minister spraw wew. Gérard Collomb z lewicowej partii PS (i popierający E. Macrona), który w jednym z wywiadów udzielonych - jak dobrze pamiętam, chyba dla Le Figaro powiedział, że jeżeli nie zostaną podjęte "niezbędne" - jak to nazwał - "działania" to we Francji może dojść do "wojny cywilnej". - Chyba trudno zarzucić "brak wiedzy" ministrowi spraw wew.? Nowy mianowany minister, już na starcie zażądał, że dla utrzymania porządku niezbędne jest, aby budżet na policję wzrósł o co najmniej o trzy do pięć procent! - stąd m.in. podwyżka ceny gazu (od listopada o pięć procent). Powód? -Przede wszystkim problemy z "nielegalną" emigracją.

Oj tam, oj tam - a pan prezydent tak pieknie zlapal hostie. Zrobiono z niego chrzescijanskiego bohatera, choc mial szczescie, ze nie dostal w twarz od ksiedza, tak jak mlody chlopiec, ktory podniosl hostie z ziemi. Do tego pan prezydent tak pieknie kleczy. Media co rusz pokazuja pana prezydenta w jego ulubionej pozycji w katolickiej Polsce. Widze jednak male "swiatelko" w tunelu, bo pan prezydent RP bedac z wizyta w Berlinie z okazji 100 lecia niepodleglosci Polski pytal o zarowki energooszczedne. No rzeczywiscie, intelektualne podejscie pana prezydenta do UE, ale noz taki wyklad o wyzszosci zarowek zarowych nad energooszczednymi spowoduje, ze pan prezydent Polski dostrzeze w innych nie tylko zarazy ale czlowieka i pochyli sie nad jego losem.

Postawa PiS-u jest wyjątkowo plugawa, nikt im nie kazał setek tysięcy uchodźców przyjmować, po prostu chcieli zademonstrować, że nasza chata z kraja. Niech oddadzą 100 mld euro, które Unia tu włożyła, i niech dołączą do Białorusi razem z Podlasiem i Podkarpaciem. Tam też nie ma uchodźców. A Kościół milczał i milczał. Cóż to jest prawda? - powiedział Poncjusz Piłat.

Gra już dawno nie toczy się o PIS. Redaktor strasznie się oburzył jakby coś go zaskoczyło. Gra już dawno toczy się tylko o "resztkę Kościoła". Przypomniał mi się mój wpis do artykułu https://www.tygodnikpowszechny.pl/tance-godowe-154144 ...

z obrzydliwego charakteru członków tej partii, co reakcją(co prawda małoduszną)na obrzydliwy egocentryzm ludzkiej natury, który boleśnie daje znać o sobie w układzie gospodarczego liberalizmu. To nie polityka PiS-u wspierała amerykańską destabilizację Bliskiego Wschodu(udział w wojnie irackiej), w efekcie której mamy obecny chaos i wojny w tym regionie; no i problem uchodźców i wojennych ofiar. To nie PiS (czy w ogóle partie prawicowe) doprowadziły do eskalacji nierówności społecznych, gdzie elitarne bogactwo chowa się w "bezpiecznych osiedlach" przed resztą prekariackiej hołoty; i to nie do bogatych lemingradów kieruje się uchodźców, ale właśnie do strefy socjalu. Jaki to daje społeczny efekt-widać na przykładzie wschodnich landów Niemiec

warto prześledzić historie rewolucji (francuskiej, październikowej, Castro i innych) i zobaczyć, że reakcja na skrajny liberalizm bywała w konsekwencji dawała coś jeszcze gorszego.

który dość delikatnie bije po liberalnych łapkach(?) Ale zablokowanie korytarzy humanitarnych, to raczej wątpliwa zasługa dla ochrony bezpieczeństwa publicznego-czym innym unijne kwoty relokacyjne, a czym innym potrzebujący wytypowani przez Caritas Polska

jak wół napisałem, że rewolucje dają coś jeszcze gorszego niż to co je wywołało.

Polski kościół katolicki ma niewiele wspólnego z naukami Jezusa (nic?). Kto zna "od kuchni", jak wygląda jego funkcjonowanie, kto widział, co mówią i robią jego przedstawiciele, ten wie, że ta organizacja jest praktycznie w stu procentach "z tego świata". Cynik Kaczyński (świadomie czyniący wielkie zło szczucia ludzi na ludzi) i spółka tylko to wykorzystują. A ponieważ bezmyślnymi owcami i baranami łatwo się steruje... Wart pałac Paca.

Gdyby "pani kucharka" zamiast podglądać kapłanów od kuchni poczytała czasem Pismo to nie dałaby sobie tak łatwo sformatować mózgu przez TVN. Klasycznym, typowym objawem odejścia od Boga w naszym społeczeństwie jest psioczenie na księży katolickich. Zalecam spowiedź, pokutę, a zwłaszcza spacer po świeżym powietrzu w czasie gdy w okienku pojawiają się tytani ducha, prorocy opozycji: Giertych ( ten od Gumisiów ), Marcinkiewicz ( ten od Isabel ) i Kopacz ( ta od jajecznicy w pociągach PKP Intercity ). Jak to mówią "po owocach poznacie". Opozycję krew zalewa, że Polska nie pogrążyła się w kryzysie na skutek rządów nieudaczników z PiS. Co gorsza PiS swoimi rządami wykazuje niezbicie, że rządy koalicji PO/PSL to był czas zmarnowanych okazji, uników, braku pomysłów na rządzenie i braku zainteresowania problemami zwykłych mieszkańców tego kraju. Stąd ta frustracja po stronie opozycji.

A co księża mają wspólnego z Bogiem? Więcej niż szanowny Pan, albo i ja?

Na tęczowy piątek zareagował błyskawicznie

i wszystko na ten temat

Dziękuję za tekst.

Co ma wspólnego.... Ma tyle wspólnego co TP z przymiotnikiem "chrześcijański"

Chyba zbieg! -Znaczy, najgorszy ze zbiegów! Zbieg okoliczności! Zainteresowanych i szanownego Pana redaktora katolickiego tygodnika zapraszam do lektury: https://fakty.interia.pl/raporty/raport-imigranci-z-afryki/informacje/news-ofensywa-islamizmu-we-francji-zbliza-sie-wojna-domowa,nId,2644685?

ta "nasza", zachodnia cywilizacja, trawiona przez wieki zgnilizną fałszywej religijności, obłudy, chciwości i pychy jej kapłanów i kościołów, akurat wydaje się być na ostatniej prostej w drodze do niebytu - ale proszę się nie sromać, nie podniecać - wcześniej czy później każda cywilizacja upada, a po tej płakać będzie chyba tylko Belzebub - no i proszę islamu nie winić za to co czynią lub uczynią jego wyznawcy - wszak z pewnością to sam "Bóg tak chciał", tę frazę znamy aż za dobrze z kościelnych nauk

Oglądam sobie w telewizji debatę, w której słowo wstępne wygłosił profesor Timothy Snyder. Przed chwilą stwierdził, że Polska wykonała ogromny skok cywilizacyjny i wielkie miasta polskie, które w latach osiemdziesiątych wyglądały bardzo biednie dziś wyglądają lepiej i są dużo bardziej bezpieczne od miast amerykańskich. Powtórzę słowa profesora Snydera: "polskie miasta wyglądają lepiej i są dużo bardziej bezpieczne od miast amerykańskich" Mnie taki stan rzeczy nie przeszkadza. Może dlatego, że w przeciwieństwie do pana Hołowni mam trójkę dzieci. Chrześcijaństwo to troska o drugiego człowieka. W działaniach obecnego rządu dostrzegam dużo więcej troski o drugiego człowieka aniżeli w działaniach rządów sprawowanych przez koalicję PO/PSL. Dotyczy to zarówno troski o obywateli RP jak i ludzi dotkniętych katastrofami poza granicami Polski. Wystarczy spojrzeć na twarde dane - rząd Morawieckiego przeznacza na pomoc dla Syrii i Iraku dużo więcej pieniędzy od rządów premiera Tuska i pani premier Kopacz. I nie zmieni tego nawet głupi, niepotrzebny i niestosowny spot wyborczy Prawa i Sprawiedliwości.

Jak pan Redaktor podaje? "Nie trzeba habilitacji z dziennikarstwa, by widzieć, że ich wiarygodność jest zerowa" Tak panie Redaktorze! Koń z klapkami nawet z habilitacją też dużo nie zobaczy... A to codzienność, o której najchętniej, tak żeby nie popadać w "podłość", większość woli nie rozmawiać. http://www.leparisien.fr/essonne-91/essonne-policiers-menaces-sur-internet-un-syndicat-saisit-le-ministre-de-l-interieur-28-10-2018-7930287.php

w rewanżu: http://ujyaaloonline.com/show/1618

Cóż każdy ma prawo do własnej prawdy. Demokracja to kiepski system, jesteśmy świeżo po wyborach, właściwie jeszcze w ich trakcie. Kogo wybraliśmy sobie na naszych reprezentantów? Nie chodzi o przynależność organizacyjną, generalnie są to zasiedziałe pierdoły w wieku 50-60 lat, wtórni analfabeci, ludzie w zasadzie niepiśmienni. Takie wierne i lojalne matoły, które nawet nie czytają tego nad czym głosują. Wykosiliśmy w zasadzie wszystkich młodych i wykształconych, ci co weszli i tak nie będą mieli wpływu na bieg zdarzeń. Czemu tak robimy? Sami tacy jesteśmy, nie ufamy młodym wykształconym, co z tego, że osoba przy której stawiamy krzyżyk to głupi baran, to swój chłop, czy równa baba. Taka jest nasza prowincjonalna mentalność. W miastach nie jest lepiej. Lubimy telewizyjną propagandę, tak jest dziś, tak było za komuny. Doskonale pamiętam jak we wszystkich domach głośno rozbrzmiewał sygnał Dziennika Telewizyjnego i jak zamierało życie po dobranocce. Straszenie obcymi to nie jest jakiś nowy wynalazek, moich rodziców straszono Żydami i Cyganami, a przodował w tym pleban, mnie straszono Czarną Wołgą bo obcych wytępiono, trafił się od wielkiego dzwona jakiś Cygan łażący po wsi, handlujący patelniami. Wtedy ożywały stare opowieści o porywaniu dzieci itp. Opowieści te nie były bynajmniej podawane w formie lekkiej i przyjemnej, jak najbardziej je uprawdopodabniano. Czy podsycanie strachu przed obcymi jest niechrześcijańskie? Zapytać by trzeba było, czy wyprawy krzyżowe były chrześcijańskie, prześladowanie innowierców było chrześcijańskie? Czy to po chrześcijańsku jest, przedstawianie wizerunków Jezusa i jego Apostołów w skórach białego człowieka. Przecież ich wizerunek prawdziwy daleko odbiegał od naszych wyobrażeń dzisiejszych. To wszystko banialuki, wiem. Strach przed obcymi jest naturalny i chyba do jakiegoś stopnia wszystkim nam potrzebny. Biały człowiek kiepsko się rozmnaża, naszych prawnuków będzie zbyt mało by chronić nasze granice. Siłą rzeczy staniemy się mniejszością, wyginiemy jak Indianie, czy Aborygeni. Wtenczas pańskie przemyślenia będą miały zupełnie inny wydźwięk. Być może przeczyta je pański prawnuk i sobie pomyśli - ale miałem naiwnego dziadka.

O to, to. Bardzo mi się podoba określenie "pierdoły" u steru naszej "wadzy". Do metod zastraszania dodałbym jeszcze rozwinięte różańce broniące naszych granic. Tak to nasi najwyżsi, najświetlejsi Katolicy sobie zaplanowali.

.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]