Reklama

Ciepło, więc duszno

Ciepło, więc duszno

19.07.2021
Czyta się kilka minut
Chciałoby się dziś rzec tyle, że im jest cieplej, tym gorzej.
K

Ktoś powie, że najgorszą konsekwencją ocieplenia jest susza. Albo ulewy i podmycia. Albo wichry bądź trąby. Ktoś inny, że poważniejszym problemem są stada szakali. Powiada się, że stada szakali przekroczyły grzbiet Karpat i idą ku Warszawie. Że idą tam, by obmyć łapy swe w czystym nurcie Wisły. Ludzi, którzy w obserwacjach ssaków nie widzą niczego pożytecznego, przejmuje informacja, że nad jeziorami mazurskimi krążą pelikany. Rzec trzeba, że w polszczyźnie – jeśli idzie o awifaunę – jakakolwiek obecność pelikana w sensie symbolicznym nie została ujęta ani przewidziana. Są orły, wrony, są kruki i bywają sępy. Jest więc w tej nowości jakiś nowy złowieszczy znak, bo trzeba pamiętać, że symboliczne znaki w Polsce są wyłącznie złowieszcze.

Idźmy dalej. Ktoś zaangażowany polityczne, po stronie naszej intelektualnie niezwykłej prawicy, otarłszy pot z myślącego czoła, powie, że ciepło...

3937

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]