Reklama

Ciasto z rodzynkami

Ciasto z rodzynkami

04.12.2006
Czyta się kilka minut
Monodramy, na ogół traktowane jako uzupełnienie festiwalowych programów, okazały się intelektualnie i emocjonalnie przewyższać piękne, ale obojętne spektakle takich mistrzów jak Joseph Nadj czy Robert Wilson.
W

Warszawski Festiwal Festiwali Teatralnych Spotkania ma ambicje metropolitalne. Trwa kilka tygodni, prezentuje dokonania twórców głośnych i uznanych. Stroni od zapraszania artystów niszowych czy kontrowersyjnych. Nie poszukuje, tylko zaspokaja tęsknoty za głośnymi spektaklami, nie odkrywa, tylko potwierdza. Jest grzeczny i mało wyrazisty. Czy w sam raz na miarę dużego miasta, w którym snobizm miesza się z potrzebą znajdowania nowych zjawisk? Kiedy słucham pretensji zgłaszanych co dwa lata pod adresem FFTS, zastanawiam się, czy to teatralne święto mogłoby być inne. Bardziej ryzykowne, gotowe postawić wszystko na jedną kartę i wiele zyskać lub stracić. Myślę, że nie. Warszawa ugrzecznia i nie zachęca do niebezpiecznych eksperymentów. A poza tym za każdym razem pojawiają się na Festiwalu spektakle znakomite. W tym roku niespodziewanie jego siłą okazały się mniej lub bardziej...

8106

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]