Reklama

W czasie przeszłym i przyszłym

W czasie przeszłym i przyszłym

24.07.2005
Czyta się kilka minut
Jaki był ubiegły sezon? Na pewno burzliwy. Choć poziom wielu dyskusji był żenujący, to ich temperatura i zasięg pozwalają wysnuć optymistyczny wniosek: teatr obchodzi znacznie więcej osób, niż mogłoby się wydawać.
Jacek Poniedziałek (Krum) w spektaklu Krzysztofa Warlikowskiego
K

Koniec sezonu przyniósł kilka głośnych sporów (z konfliktem wokół krakowskiego Starego Teatru pod dyrekcją Mikołaja Grabowskiego i gdańskiego Teatru Wybrzeże kierowanego przez Macieja Nowaka) wyrosłych na gruncie artystycznym i finansowym, różnic estetycznych i politycznych. Podobnie jak ciągnąca się od dłuższego czasu “wojna krytyków o nowy teatr", udowodniły one, jak bardzo podzielone jest środowisko teatralne. Można jednak spojrzeć na te kontrowersje z innej perspektywy: polski teatr jest bardzo zróżnicowany, dopuszcza - na szczęście! - daleko idący pluralizm wyborów. Tym trudniej podsumować ubiegły sezon; można jednak spróbować wyróżnić kilka tendencji.

Echa, repliki...

Po raz pierwszy od wielu lat zachowane zostały proporcje pomiędzy ilością prapremier a wystawień klasyki, zwłaszcza obcej. Swoistym fenomenem stał się...

11327

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]