Reklama

Ładowanie...

Christian McBride: "Vertical Vision"

26.10.2003
Czyta się kilka minut
“Vertical Vision" to album wysmakowany, mimo że Christian McBride nie nagrywa już dla słynącej z wyrafinowanych realizacji wytwórni Verve. Cóż, na każdą jego płytę czekam z utęsknieniem z dwóch co najmniej powodów.
P

Po pierwsze uwielbiam płyty sygnowane nazwiskami kontrabasistów, a mój beniaminek, uczeń Raya Browna i Milta Hintona, należy już do geniuszy tego instrumentu, takich jak Ron Carter czy Charlie Haden. Po drugie mój beniaminek jest jednym z dziko utalentowanych młodych lwów, które w latach 90. podbiły jazzową scenę Nowego Jorku. Rozwój talentu McBride’a oraz jego przyjaciół - takich jak saksofoniści Joshua Redman i James Carter, trębacze Roy Hargrove i Nicholas Payton, pianiści Cyrus Chestnut i Stephen Scott oraz gitarzysta Mark Whitfield, z których większość wystąpiła w filmie Roberta Altmana “Kansas City" - śledzę od początku i z uwagą. Co tam, kibicuję im, bo jest komu. Oni grają jazz tak, jak Brazylijczycy kopią piłkę!

Siłą McBride’a okazuje się nie tylko to, że jest instrumentalistą doskonałym, ale także liderem z krwi i kości, doskonale panującym nad...

1903

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]