Reklama

Ładowanie...

Chciałabym zrozumieć

05.03.2007
Czyta się kilka minut
Słyszę znów, że gospodarka ma się znakomicie. Ciągły wzrost PKB, redukcja deficytu budżetowego. Tylko nikt nie umie mi wytłumaczyć, jak się to ma do badań unijnych, z których wynika, że aż 29 procent naszych dzieci wciąż żyje w strefie ubóstwa.
D

Dopiero co w telewizji gościł prezes IPN. Rozmowa była o tym, że nowa ustawa lustracyjna zażąda oświadczeń, wymagających sprawdzenia w archiwach IPN, od co najmniej czterystu tysięcy pracowników różnych zawodów, a może nawet od siedmiuset tysięcy. I żeby to wykonać, IPN będzie musiał utworzyć osobny wydział z co najmniej paruset nowymi pracownikami, aby - w kilka lat - jakoś uporać się z tym zadaniem. Nowa ustawa, nowe zadania, więc i nowe nakłady, pewnie niemałe. Jakąś część wzrostu gospodarczego w ten sposób się skonsumuje. A co to nam da na przyszłość?

Ostatnio głośno jest również o pierwszym dokonaniu pracującego od zeszłego roku Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Zatrudnia ono na razie dwieście osób, ale nabór trwa. Na tegoroczne wydatki przewidziano 120 mln zł. CBA ściga nadużycia, dla których za mało było dotychczasowych instytucji nadzorczych i...

2666

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]