Reklama

Chciałabym zrozumieć

Chciałabym zrozumieć

05.03.2007
Czyta się kilka minut
Słyszę znów, że gospodarka ma się znakomicie. Ciągły wzrost PKB, redukcja deficytu budżetowego. Tylko nikt nie umie mi wytłumaczyć, jak się to ma do badań unijnych, z których wynika, że aż 29 procent naszych dzieci wciąż żyje w strefie ubóstwa.
D

Dopiero co w telewizji gościł prezes IPN. Rozmowa była o tym, że nowa ustawa lustracyjna zażąda oświadczeń, wymagających sprawdzenia w archiwach IPN, od co najmniej czterystu tysięcy pracowników różnych zawodów, a może nawet od siedmiuset tysięcy. I żeby to wykonać, IPN będzie musiał utworzyć osobny wydział z co najmniej paruset nowymi pracownikami, aby - w kilka lat - jakoś uporać się z tym zadaniem. Nowa ustawa, nowe zadania, więc i nowe nakłady, pewnie niemałe. Jakąś część wzrostu gospodarczego w ten sposób się skonsumuje. A co to nam da na przyszłość?

Ostatnio głośno jest również o pierwszym dokonaniu pracującego od zeszłego roku Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Zatrudnia ono na razie dwieście osób, ale nabór trwa. Na tegoroczne wydatki przewidziano 120 mln zł. CBA ściga nadużycia, dla których za mało było dotychczasowych instytucji nadzorczych i...

2666

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]