Reklama

Ładowanie...

Chcemy całego życia

06.11.2017
Czyta się kilka minut
Panią Agnieszkę poznałam, gdy przyszła na jedno z moich spotkań autorskich. Usiadła z boku, a po spotkaniu podeszła, by chwilę porozmawiać.
N

Nieczęsto może sobie pozwolić na taką ekstrawagancję, jak wieczorne wyjście z domu, ten raz był więc bardzo szczególny. Pani Agnieszka ma pod opieką dwóch synów z autyzmem, którymi się opiekuje i opieka ta pochłania większość jej energii. Mimo to, od jakiegoś czasu prawdziwą walkę toczy nie tylko o zapewnienie odpowiedniej terapii i wsparcia dla swoich synów, nie tylko z własnym zmęczeniem i wypaleniem, ale przede wszystkim z systemem, ślepym na potrzeby ludzi, którzy tak jak ona oddają swoje życie dzieciom.

Jeśli osoba niepełnosprawna stale potrzebuje wsparcia, jej rodzic najczęściej nie pracuje, bo opiekuje się dzieckiem. Dostaje wówczas od państwa świadczenie pielęgnacyjne, w wysokości 1406 zł (jeśli niepełnosprawność dziecka powstała do 18. roku życia) lub 520 zł (jeśli niepełnosprawność powstała po 18. roku życia, np. w wyniku wypadku drogowego).

Według wyników...

5071

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]