Reklama

Car na galerach

Car na galerach

25.08.2009
Czyta się kilka minut
Kiedy schorowany Borys Jelcyn i jego ludzie na gwałt poszukiwali następcy, na lidera został wylansowany nieznany urzędnik z drugiego szeregu. Miał się stać władcą federacji-korporacji, raju skorumpowanej biurokracji i bezalternatywnego monopolu władzy. I ostatnią nadzieją Rosji.
W

W połowie sierpnia minęło dziesięć lat, odkąd Władimir Putin został premierem Rosji. Pół roku później przejął od Borysa Jelcyna stery rządów i prezydenturę. I na razie nic nie wskazuje, by Putinowi nie zależało na kolejnych latach ciężkich galer, jak sam poetycko określił charakter swojej pracy. Przyjęta na początku rządów "strategia trwania" wydaje się nadal przydatna. Czy to w okresie prosperity, czy to w kryzysie, Putin od władzy odepchnąć się nie da.

Wielki Genby

Zeszłoroczna "operacja następca" doprowadziła do personalnej zmiany na fotelu prezydenta Rosji, ale nie spowodowała zmiany na pozycji lidera. Żółtą koszulkę nosi nadal Władimir Putin (zdejmuje ją tylko w czasie wakacyjnych sesji zdjęciowych z odsłoniętym torsem). Choć formalnie najważniejszą osobą w państwie jest prezydent Dmitrij Miedwiediew, realna władza...

16814

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]