Reklama

Putin 2008

Putin 2008

15.08.2004
Czyta się kilka minut
Jeszcze nie bardzo wiadomo, jak będzie wyglądać świeżo rozpoczęta druga kadencja prezydenta Władimira Putina, a już najtęższe umysły Rosji głowią się nad tym, co będzie po roku 2008, gdy dobiegnie ona końca. Gra o to, kto zerwie z państwowej jabłonki najsmaczniejsze jabłuszka, toczy się na całego.
S

Snucie prognoz dotyczących rozwoju sytuacji w Rosji jest o tyle utrudnione, że mimo pozorów stabilizacji tamtejszy układ polityczny pozostaje konstrukcją wstrząsaną wewnętrznymi konfliktami, a nawet narażoną na zawalenie. Stale ograniczany przepływ informacji zamiast do stawiania diagnoz zachęca raczej do odgrzebania z dna szuflady starych metod badania polityki Kremla, kiedy wnioski formułowano na podstawie lektury treści zawartych między wierszami, a nie oficjalnych komunikatów Komitetu Centralnego.

O ile zatem dzisiejszy układ, oparty na Władimirze Putinie i jego samego wspierający, nie rozsypie się do 2008 r., będziemy świadkami kolejnej operacji “Następca". Będzie ona jednak wyglądała inaczej niż ta z 1999 r., kiedy schorowany Borys Jelcyn na gwałt poszukiwał dziedzica i gwaranta bezpieczeństwa dla siebie i swojej rodziny. Jest czas, by operację dobrze...

14347

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]