Reklama

Cały ten zgiełk

Cały ten zgiełk

26.03.2007
Czyta się kilka minut
Jeśli chcemy, by Polska była państwem prawa, powinniśmy respektować prawo. Jeśli uważamy, że prawo jest sprzeczne z konstytucją i niewykonalne, powinniśmy je krytykować, protestować i czekać na decyzję Trybunału Konstytucyjnego.
K

Kto myślał, że wejście w życie nowej ustawy lustracyjnej będzie końcem wojny wokół problemu ujawniania archiwów komunistycznej SB - mylił się. Zdecydowana większość obywateli ma zapewne mieszane uczucia wobec proponowanych sposobów ujawniania archiwów oraz przeprowadzenia lustracji i rozważa "za" i "przeciw". Kiedy słucha zanadto zapalczywych zwolenników którejś ze skrajnych opcji (lany beton przeciw wyzwalaniu teczką), skłonna jest raczej zająć stanowisko przeciwne niż pozbawiony wątpliwości interlokutor. A w końcu, po tylu latach wysłuchiwania argumentów godnych Sądu Ostatecznego, owa większość obywateli ma zapewne dość - i zobojętniała na tę nie najważniejszą, ale też i niebagatelną dla państwa kwestię.

Skąd więc obecna wojna? Ustawa, która weszła w życie, jest hybrydą, trudno więc, by nie budziła wątpliwości. Wątpliwości nie są jednak chodliwym towarem...

9505

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]