Reklama

Burak wyborczy

Burak wyborczy

09.11.2014
Czyta się kilka minut
W Kijowie już mało kto się łudzi, że w najbliższym czasie uda się odzyskać terytoria kontrolowane przez Rosjan. Co wcale nie musi wyjść Ukrainie na niekorzyść.
Najpierw głosowanie, potem tania żywność: przed lokalem „wyborczym”; Donieck, 2 listopada 2014 r. Fot. Dimitar Dilkoff / AFP
W

W niedzielę 2 listopada zwolennicy nieuznawanych „republik” poszli do urn, by wybrać swoje władze. Wyboru nie mieli dużego: w „Donieckiej Republice” na funkcję jej przewodniczącego kandydowały trzy osoby, a o lokalny parlament walczyły dwie partie. W „Łuhańskiej Republice”: czterech kandydatów i trzy partie. Ale konkurencja była tylko pozorem.
– Jak to, na kogo głosować? Przecież kandydat jest jeden – mówi Ołeh. Mieszka obok donieckiego lotniska, gdzie trwają walki. Tu komisji nie otwarto, jest zbyt niebezpiecznie. Ołeh poszedł więc głosować do miasta. Jak wielu – na „premiera” Aleksandra Zacharczenkę. Bo, jak mówi, tylko jego kojarzy. Inni kandydaci byli mało znani. Nawet nie udawali, że chcą wygrać.
Cukier ma być!
Podczas jednej z „wizyt roboczych” (zaczęły się tuż przed głosowaniem), w Nowoazowsku, Zacharczenko odpowiadał na pytania mieszkańców....

7514

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Obawiam się że Ukraina znów zmarnuje swoją szanse. Brak ruchu takiego jak u nas Solidarność.Majdan to miejsce a nie ruch społeczny.Zwlekanie z reformami każe mi na duży sceptycyzm.Elity jak u Putina - przyspawane do tworzonego przez siebie systemu, niezatapialni jak rak na tkance społeczeństwa.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]