Reklama

Wielki powrót

Wielki powrót

14.07.2014
Czyta się kilka minut
W opuszczonych przez prorosyjskich separatystów miastach brakuje prądu, żywności i wody, na ulicach straszą leje po bombach. Wracają tu jednak ludzie.
„To nie odbudowa, lecz przywracanie miasta do ładu”, mówią władze Ukrainy o porządkach w Sławiańsku, który opuścili separatyści. Fot. Sergii Kharchenko / SIPA / EAST NEWS
S

Sławiańsk i Kramatorsk? Możecie tam jechać, są już wyzwolone – mówi Iryna, która z dwójką dzieci wraca właśnie do domu z Kijowa. Do stolicy pojechała na tydzień, aby odpocząć od atmosfery panującej w jej rodzinnym Iziumie. Miasto, znajdujące się na skraju obwodu charkowskiego, było przez długi czas główną bazą ukraińskich wojsk. Regularnie przywożono tam rannych. – Kilku czy nawet kilkunastu dziennie. Chcieliśmy od tego uciec, chociaż na trochę – mówi kobieta.
Napiętej atmosfery w Iziumie nie da się porównać z tą, która panuje w dwóch miastach, nad którymi Ukraina niedawno odzyskała kontrolę: Sławiańskiem i Kramatorskiem. Nieco ponad tydzień temu opuścili je prorosyjscy separatyści – jak twierdzą, po to aby przegrupować siły w rejonie Doniecka i ruszyć z ponownym natarciem.
Wszyscy w kolejce
Kiedy do obu tych miast wkroczyła armia Ukrainy, zastała...

8607

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]