Reklama

Bunt biznesu głównie w mediach

Bunt biznesu głównie w mediach

22.02.2021
Czyta się kilka minut
Tysiące otwartych restauracji, barów i klubów fitness – taki obraz styczniowej rewolty polskich przedsiębiorców przeciw obostrzeniom epidemicznym można było zobaczyć w mediach.
B

Bunt rzeczywiście miał miejsce – o ile można tak nazywać omijanie przepisów, które nawet sądom wydają się niezgodne z konstytucją – ale na znacznie mniejszą skalę.

Z danych serwisu faktoringowego faktura.pl, z którego korzysta ponad 50 tys. małych firm, wynika, że w styczniu br. liczba faktur wystawionych tam przez mikro- i małe przedsiębiorstwa spadła w porównaniu z grudniem 2020 r. aż o 21 proc.

Na Interaktywnej Mapie Wolnego Biznesu w połowie stycznia codziennie przybywało wprawdzie po kilkadziesiąt nowych adresów dołączających do buntu, ale szybko okazało się, że z mapy korzysta także sanepid, namierzając lokale do kontroli. Radio Zet ujawniło niedawno, że inspektorzy dostali nakaz kontrolowania otwartych lokali pod pretekstem sprawdzania żywności. Dopiero 11 lutego Główny Inspektor Sanitarny zwrócił się o wycofanie tych wytycznych. ©℗

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]