Reklama

Bożyszcza na zgliszczach

01.06.2003
Czyta się kilka minut
A

A mój syn albo zauważył gdzieś wcześniej plakat artystki, albo jego myśl weszła w jakiś zupełnie dla mnie niepojęty meander, dość, że po swojemu, czyli ni stąd, ni zowąd, powiedział:

- To powinna być Maryja Rodowicz, a nie Maryla.

Parsknąłem.

Tak, przyznaję się: parsknąłem, bo wydało mi się zabawne to, co powiedział. Przesłuchaniu też go zaraz poddałem, ale nie pytałem „Kto cię tego nauczył” ani „Jak śmiesz tak mówić”.

- Skąd ci to przyszło do głowy? - spytałem.

A mój syn tylko wzruszył ramionami, zaś jego myśli popłynęły prawdopodobnie już za siedem innych meandrów. Cisnąłem go jednak, bo ciekawość to ledwie pierwszy stopień do piekła i łatwo się jeszcze zawrócić. W końcu wyjaśnił nie kryjąc zniecierpliwienia:

- Po prostu lepiej znam to imię, niż Maryla.

Rzeczywiście, proste. I skoro Amerykanie mają swoją „Madonnę”, czemu my nie...

4755

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]