Reklama

Ładowanie...

Borat literatury

22.09.2009
Czyta się kilka minut
Witkowski usiłuje pisać tak, jak tworzą Almodóvar czy Lynch - campowo, zachowując indywidualność, na pograniczu różnych form. Chce być trendy i glamour.
N

Notka z "Margot", nowej książki Michała Witkowskiego, odsyła pod adres: http://free.art.pl/michal.witkowski . I cóż jest pod tym adresem? MW pozuje dla "Elle" i dla "Vivy", zapowiada się jako sprzedawca mandarynek na placyku wariatów w dniu premiery "Margot", występuje na YouTube’ie w filmiku "Witkowski i dziwki"... Zgodne z autorskim image, intro ukazuje stojaki z perukami albo falliczne owłosione naczynia, albo głowy bez twarzy. Linki kierują do recenzji książek Witkowskiego, przez co cudze słowa służą akcji promocyjnej i tworzą jakby zbiór fetyszy, podkreślających w zestawieniu ze sobą, że tożsamość MW to odgrywanie ról. Treści wyczytywane z jego tekstów osobliwie układają się razem: jedni widzą tu ciotowsko-gejowską kontestację, inni - homofobię, badacz homoseksualnego fantazmatu rozpoznaje w "Lubiewie" opowieść o fantazmacie polskiej cioty, badacz etycznych transgresji...

7960

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]