Reklama

Kobieta z brodą

Kobieta z brodą

10.03.2014
Czyta się kilka minut
Jesteśmy skazani na utratę obszarów mózgu odpowiedzialnych za głębszą syntezę, skazani na utratę wyobraźni. Świat nie sprzyja bogactwu wewnętrznemu, za dużo jest na zewnątrz. Więc trzeba ćwiczyć!
Fot. Grażyna Makara
K

KALINA BŁAŻEJOWSKA: Długo zmagałaś się z etykietą smarkatej buntowniczki. Później, po paru wypowiedziach, którymi zadarłaś z lewicą, prawica ochrzciła Cię „córką Rydzyka”. Na przekór napisałaś apolityczną powieść kobiecą. A teraz, pod pseudonimem Mister D., wydałaś płytę „Społeczeństwo jest niemiłe”, na której śpiewasz o zakupach w Żabce, imprezie po chrzcinach i celebrytach. Czy to kolejna próba wypisania się z...
DOROTA MASŁOWSKA: Ze wszystkiego? Nie mogę przyjąć tej interpretacji. Nie dysponuję takimi zdolnościami marketingowo-strategicznymi, żeby sobie wymyślić: „O, teraz nagram album i wszystkich zaskoczę”. Moje talenty są niemanipulowalne. Nawet się cieszę, że nie potrafię nimi zawiadywać, że nie da się ich obsługiwać trzema prostymi przyciskami.
Ta płyta nie jest żartem, a w każdym razie żart nie jest do niej kluczem. Powstała ze...

20924

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]