Reklama

Blondynka i psy

Blondynka i psy

24.06.2013
Czyta się kilka minut
Petra Nečasa nazywano w Czechach „Panem Czystym”, bo zapowiadał walkę z korupcją. Tymczasem to właśnie oskarżenia o korupcję obaliły jego gabinet.
W

W ostatnich dniach Czechy, podobnie jak Polska, zmagały się z upałami: 35 stopni w cieniu dawało się we znaki mieszkańcom Pragi. „Sami jesteśmy sobie winni – przyznawali eksperci. – Za dużo betonu, za mało zieleni”. Za to w największej w historii demokratycznych Czech aferze korupcyjnej do winy nie przyznaje się nikt.
W SPOKOJNE, GORĄCE LATO
Jedynie generał Milan Kovanda, uhonorowany wieloma odznaczeniami weteran misji NATO w Afganistanie, po zatrzymaniu przez policję przyznał, że nadużył swych uprawnień jako szef wywiadu wojskowego, gdy zlecał śledzenie żony premiera na wniosek szefowej jego gabinetu. Dlatego – jako jedyny z grupy zatrzymanych – wyszedł na razie na wolność. Inni pozostają w areszcie i twierdzą, że są niewinni. Ostatnio pojawiło się pytanie, czy... dołączy do nich premier Nečas – właściwie teraz już eks-premier i zwykły poseł. Inna sprawa...

9756

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]