Reklama

Błogosławiona prowokacja

Błogosławiona prowokacja

24.06.2013
Czyta się kilka minut
Kościół ma na krytykę alergię – mówią jedni. Kościoła krytykować nie należy – mówią inni. Co daje krytyka Kościołowi?
C

Czego jak czego, ale krytyki Kościołowi nie brakuje. W naszym kraju można nawet wskazać media, które w zamieszczaniu krytycznych materiałów o Kościele niemal się specjalizują. To zjawisko jest obecne prawie wszędzie. Zarówno poza Kościołem, jak i w nim. W oficjalnych wystąpieniach i zwykłych ludzkich rozmowach. Jednak to przede wszystkim ta medialna krytyka wywołuje wśród ludzi Kościoła najwięcej odruchów nerwowości, prób dawania odporu, ale także poczucia krzywdy, aż po przeświadczenie o zorganizowanym, planowym prześladowaniu.

GDZIE TU SENS?

Wielokrotnie byłem pytany w ostatnich tygodniach, co myślę o wypowiedziach ks. Wojciecha Lemańskiego. Za każdym razem odpowiadałem: „Myślę, że balansuje on ryzykownie na granicy krytyki i krytykanctwa. Jednak mimo to jego głos powinien być wysłuchany”. Moja odpowiedź wywoływała najróżniejsze reakcje. Od pełnej...

10612

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]