Reklama

Biznes za psie pieniądze

Biznes za psie pieniądze

03.03.2014
Czyta się kilka minut
Kto chciałby być hyclem? Zainteresowanych nie widać? Błąd. Niektórzy zarabiają dużo więcej niż prezydent RP.
Przytulisko dla zwierząt w Wągrodnie k. Piaseczna, luty 2014 r. Fot. Jerzy Dziekoński
U

Upublicznione na początku 2014 r. wyniki ubiegłorocznej kontroli NIK nie zostawiają złudzeń: mimo interwencji organizacji zajmujących się prawami zwierząt, rosnącej popularności adopcji, ścisłych przepisów prawnych i niemałych funduszy, opieka nad bezdomnymi zwierzętami w Polsce nie istnieje. Lub inaczej: istnieje, ale polega na sprawnym usuwaniu problemu z oczu obywateli. Wiele psów i kotów po odłowieniu przez hycli po prostu znika – nie wiadomo, gdzie się podziały, bo systemu identyfikacji zwierząt nie ma.
Po prawdzie: oprócz garści wariatów nikt po nich nie płacze. Urzędnicy gminni mają obowiązek likwidowania zagrożenia i sprawnie ten obowiązek wykonują, nie wnikając zbyt szczegółowo w uprawnienia firm oferujących tego typu usługi. A że w schroniskach umiera 25 proc. zwierząt? Że w 86 proc. skontrolowanych przez NIK miejsc dochodziło do makabrycznych zaniedbań? Co z oczu, to...

16665

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]