Reklama

Biedny i stary

Biedny i stary

25.10.2011
Czyta się kilka minut
Nawet w rozkosznym roku 1989 nie mieliśmy takiego jak dziś wysypu wróżb. Może dlatego, że przyszłość wydawała się kompletnie nie do ogarnięcia.
P

Poza drobnostkami naturalnie. Dolar był zdobyty i uczłowieczony, a w kręgach najmocniej odurzonych fantastów mówiło się, że Polska wstąpi kiedyś do NATO. Kto jednak twardo stąpał i kto widywał żołnierza polskiego wychodzącego do rezerwy, kto oglądał z bliska brzuch naszej generalicji, gasił te marzenia. Wojsko z takim brzuchem nadawało się najwyżej do udziału w rekonstrukcji historycznej. Unia Europejska - też nam ją wieszczono - przy wrażeniach wynikłych z oglądania brzucha, była na wyciągnięcie ręki. Poza tym nie słuchaliśmy żadnych kosmicznych wieszczb. Może poza jedną, taką oto, że Związek Radziecki się rozleci. Oczywiście gdy już się rozleciał, wszystkim wydało się to tak oczywiste, że rozpoczęły się pełne napięcia dyskusje, dlaczego nie wstąpiliśmy do NATO wtedy, gdy powstawało. Nawiasem, rozważania te trwają do dzisiaj, nawet na uniwersytetach.

Dzisiaj...

2929

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]