Reklama

Ładowanie...

Spełnienie

11.01.2016
Czyta się kilka minut
Dzieci w Polsce mają dziś całkiem nieźle – mogą siedzieć w przedszkolu, dostają po 500 złotych na głowę, nie muszą zdawać egzaminu szóstoklasisty i, to już pewne, nie będą pracować do śmierci.
Fot. Grażyna Makara
Stanisław Mancewicz / Fot. Grażyna Makara
Z

Zaiste ciekawe, jak zagospodarują ten ocean wolnego czasu, choć zapewne wujcio Kurski z telewizji narodowej będzie się starać, on i jacyś na razie nieznani nam reżyserzy z Hollywood, czy może raczej Poliwood. Do tego wszystkiego Zelnik przywdział strój marszałka Piłsudskiego i prędko go nie zdejmie, oby Stwórca nie pokarał nas za to spostrzeżenie i tę wieszczbę. Ów aktor otrzymał niewątpliwie zadanie ważkie: zabawić nasze dzieci tak, by były grzeczne i miały się na kim wzorować. Jest to dlań niewątpliwie rola najważniejsza w życiu, pod warunkiem, że nie zacznie się przebierać za Kaczyńskiego. Czy dzieci się jakoś mile odwdzięczą? Czas pokaże, ale należy być sceptycznym. Dzieci, zwłaszcza gdy im utrudnić dojrzewanie, i gdy ktoś nudzi, bywają roszczeniowe i mocno kapryśne. Nie zdziwilibyśmy się, gdyby miały za złe, zwłaszcza Zelnikowi.

Dla dorosłych oferta jest takoż atrakcyjna...

4266

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]