Reklama

Ładowanie...

„Biały szum” wchodzi na Netfliksa

30.12.2022
Czyta się kilka minut
Jak przetrwać – w rodzinie i chorobie, w cieniu wojny i katastrofy, egzystencjalnie i w sensie dosłownym – a przy tym do końca nie zwariować? Noah Baumbach czyta postmodernistę Dona DeLillo w czasach postironii.
„Biały szum” / Materiały prasowe
B

Bohaterowie czarnej komedii „Biały szum” słowo „śmierć” odmieniają przez wszystkie możliwe przypadki, jakby chcieli ją zagadać i zatupać. Nic dziwnego: ojciec rodziny, Jack (Adam Driver) na co dzień wykłada „nazizm dla zaawansowanych”, jego żona Babette (Greta Gerwig) zmaga się po cichu z tajemniczą chorobą, telewizja bombarduje niewesołymi newsami i nawet patchworkowa piątka dzieci zdaje się przedwcześnie dorastać ku śmierci. Na dodatek pewnego dnia pojawia się nad miastem toksyczna chmura, co zmusza bohaterów do ewakuacji i wywraca dotychczasowy porządek.

W takiej rzeczywistości, pod rządami Reagana i we władzy różnego rodzaju lęków, zapomnienie albo pocieszenie można odnaleźć jedynie w supermarkecie – choć jedzenie też zabija. I coraz częściej oferta informacji, rozrywki czy konsumpcyjnych dóbr przypomina nieznośny „biały szum”, co niektórzy zdążą dostrzec, zanim nadciągnie...

6502

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 


https://www.tygodnikpowszechny.pl/weekend-5160

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]