Reklama

Białoruska wpadka

Białoruska wpadka

29.06.2010
Czyta się kilka minut
Przypadkiem Białoruś stała się jednym z centralnych motywów prezydenckiej debaty. Trudno zgadnąć, dlaczego współprowadząca ją dziennikarka ze wszystkich spraw dotyczących polityki zagranicznej wybrała Mińsk i polską mniejszość. Wydawałoby się, że dla Jarosława Kaczyńskiego, który chce kontynuować dzieło brata - a polityka wschodnia była znakiem firmowym tamtej prezydentury - takie pytanie to pole do popisu. Jednak kandydat PiS zaproponował, by o Białorusi rozmawiać z prezydentem Rosji. Po debacie Kaczyński bronił się, przywołując porozumienia helsińskie. Kłopot w tym, że od porozumień helsińskich jest OBWE, a nie rozmowy prezydentów dwóch państw na temat trzeciego leżącego między nimi - to się musi źle kojarzyć.
K

Kaczyński zapewne nie myśli tego, co powiedział. Po prostu chwilę wcześniej Komorowski wspomniał o zaproszeniu Miedwiediewa do Polski, jego konkurent chciał się do tego odnieść i pokazać, że jest otwarty na rozmowy z Rosją. Celował dobrze, ale przestrzelił. Wpadka, która pokazała brak rozeznania w sprawach wschodnich. Kandydat PiS jednym nieroztropnym zdaniem podważył politykę jagiellońską, z której politycy tej partii byli dumni.

462

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]