Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Biała księga Broad Peak

Biała księga Broad Peak

09.06.2014
Czyta się kilka minut
Reporterzy „Tygodnika Powszechnego” napisali drobiazgową kronikę szaleństwa, które pcha ludzi w wysokie góry.
Tomasz Kowalski w Andach Fot. Archiwum Rodzinne Tomasza Kowalskiego
T

Tragedia na Broad Peak doprowadziła do sytuacji w polskim himalaizmie nieznanej: natężenie emocji po śmierci Macieja Berbeki i Tomasza Kowalskiego było tak wielkie, że wylało się daleko poza krąg środowiskowy, zmuszając himalaistów do formułowania odpowiedzi na różne, często niewygodne pytania. Mimo że nie była to pierwsza śmierć Polaków w górach, mimo że znalazłyby się historie jeszcze bardziej dramatyczne (np. śmierć trzech spośród piątki wrocławskich wspinaczy, którzy latem 1975 r. również schodzili z Broad Peaku), to właśnie wydarzenia z marca 2013 r. rozpętały krajową dyskusję. Kto zawinił? Czy Adam Bielecki ponosi odpowiedzialność za śmierć kolegów? A może sami są sobie winni? Pierwsza w polskim himalaizmie wyprawa online przybrała obrót nieoczekiwany: medialny rozgłos sprawił, że śmierć zdobywców stała się sprawą ogólnonarodową. Jak bardzo może to być irytujące,...

9375

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]