Reklama

Bez pardonu

Bez pardonu

20.02.2008
Czyta się kilka minut
Publicysta Radia Maryja Jerzy Robert Nowak rozpoczął w Krakowie serię spotkań poświęconą "obronie Kościoła i Polski" przed "antypolską i antykatolicką książką »Strach«". Do kwietnia ma zamiar odbyć ich 40. Już pierwsze, w bazylice oo. Jezuitów, zatytułowane "Walka z Kościołem i antypolonizmem" wzbudziło kontrowersje ze względu na antysemickie wypowiedzi uczestników i wykorzystanie przestrzeni sakralnej do agitacji.
O

Okazało się, że Nowak i jego goście nie odróżniają debaty wokół książki od propagandy, którą dodatkowo pojmują w kategoriach religijnej misji. Od tego spektaklu odciął się jednoznacznie prowincjał jezuitów, władze uczelni Ignatianum.

Podczas kolejnego spotkania, w Częstochowie, Nowak i jego poplecznicy zaatakowali nie tylko wydawnictwo Znak, ale i "Tygodnik Powszechny". A Rafał Broda na łamach "Naszego Dziennika" zaatakował mnie za komentarz w sprawie krakowskiego incydentu, przypisując mi "kłamstwo, nienawiść, pogardę dla ludzi, arogancję, pychę i hipokryzję tak charakterystyczną dla środowiska TP, a wkradającą się już otwarcie w nurt edukacyjny szkoły Ignatianum". Nowak ogłosił, że spodziewa się kary dla kierownictwa Znaku, które wydając książkę Grossa nie odcięło się od "kłamliwych" ataków na Kościół, zapowiedział pozwanie do sądu Adama Michnika i "Gazety...

1306

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]