Reklama

Bestie

Bestie

19.09.2017
Czyta się kilka minut
Kotek wyzdrowiał. Nie myślałem – nie miałem bowiem wcześniej żadnego domowego zwierzątka (poza, przez krótki czas, świnką morską) – że można tak przeżywać zwierzęcą chorobę.
W

W dniu, w którym Leon dostał „głupiego Jasia”, żeby można mu było zrobić prześwietlenie – bo inaczej wyrywał się, drapał i gryzł – straciłem apetyt i ochotę do jakiejkolwiek aktywności. Leżałem tak, jak on leżał, apatyczny i bez humoru, unikając jego spojrzeń, bo wydawały mi się pełne wyrzutu. Sparaliżowany „Jasiem” przez długie godziny nie mógł zrobić dwóch kroków, żeby się nie przewrócić, w dodatku wymiotował i to z kolei wprawiało go w zawstydzenie, bo zwykle starał się podobne sprawy rozwiązywać w kuwecie. Czułem niemal fizycznie jego bezsilną złość, która stapiała się z moją własną bezsilnością, aż do czasu, kiedy po raz pierwszy wstał i samodzielnie chlipnął odrobinę wody.

Kotek Leon wyzdrowiał, ale zrobił się ostrożniejszy. Przedtem polegiwał chętnie na stole i krzesłach, teraz wynajduje sobie rozmaite kryjówki, ucieka też przed wyciągniętą ręką, bo ta sprowadziła nań...

3596

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Ukłony dla Leona bym miał...

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]