Reklama

Batonik z celulozy

Batonik z celulozy

09.04.2016
Czyta się kilka minut
Paczkowany tarty ser do makaronu: jeśli jesteśmy w Europie, to nazwa „parmezan” gwarantuje nam pochodzenie. Ale czy chce nam się doczytać, że dosypano nam do paczki wiórów?
Fot. GETTY IMAGES
D

Denormalizacja. Nie, nie wracam z konferencji prasowej w resorcie kultury, chociaż to tam ostatnio produkują takie potworki językowe, z ukochanymi przez niemiłościwie zmarszczonego wicepremiera „defaworyzowanymi” artystami na czele. Mam nadzieję, że jako powstała z kolan wspólnota narodowa znajdziemy w sobie tyle dumy, żeby poddać sprawców takiego gwałtu na językowym spoiwie rychłej dezaktualizacji. Tymczasem denormalizację wymyślili sobie rycerze zgoła innej słusznej sprawy – brytyjscy zwolennicy wyrugowania z rynku słodyczy i pokrewnych jedzeniowych śmieci.

Tamtejszy kanclerz skarbu zapowiedział, że w ciągu dwóch lat wprowadzi „podatek cukrowy”, czyli opłatę nakładaną na napoje zawierające co najmniej 5 g cukru na 100 ml. Łapią się w te sidła wszystkie największe i ugruntowane w kulturze masowej marki, których nazwy pominiemy tu milczeniem, tak jak pobożni ludzie unikający...

6096

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]