Reklama

Ateiści i zbawienie

Ateiści i zbawienie

17.06.2013
Czyta się kilka minut
J

Jak stwierdził papież Franciszek w homilii wygłoszonej 22 maja 2013 r., Jezus Chrystus poprzez krew odkupił wszystkich, nawet ateistów, i wszyscy mają taki sam obowiązek czynienia dobra. Stwierdzenie Ojca Świętego wywołało dyskusje na temat możliwości zbawienia ateistów. Watykan, odwołując się do słów papieża, tłumaczył, że ateiści mogą zostać zbawieni, ale tylko pod warunkiem nawrócenia. Słowa papieża interpretowano jako próbę nawiązania dialogu z niewierzącymi.

Smutne, że przypomniana przez papieża Franciszka prawda o powszechności odkupienia w Chrystusie wywołała w świecie „medialną burzę” i doczekała się tysięcy komentarzy, od „papież obiecał ateistom zbawienie” na jednym biegunie, po „Watykan oficjalnie dementuje: ateiści idą do piekła” – na biegunie drugim. Pierwsza z tych tez doczekała się pochwał od osób dystansujących się od Kościoła i wywołała zgrozę...

3384

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]