Reklama

Ateiści i zbawienie

Ateiści i zbawienie

17.06.2013
Czyta się kilka minut
J

Jak stwierdził papież Franciszek w homilii wygłoszonej 22 maja 2013 r., Jezus Chrystus poprzez krew odkupił wszystkich, nawet ateistów, i wszyscy mają taki sam obowiązek czynienia dobra. Stwierdzenie Ojca Świętego wywołało dyskusje na temat możliwości zbawienia ateistów. Watykan, odwołując się do słów papieża, tłumaczył, że ateiści mogą zostać zbawieni, ale tylko pod warunkiem nawrócenia. Słowa papieża interpretowano jako próbę nawiązania dialogu z niewierzącymi.

Smutne, że przypomniana przez papieża Franciszka prawda o powszechności odkupienia w Chrystusie wywołała w świecie „medialną burzę” i doczekała się tysięcy komentarzy, od „papież obiecał ateistom zbawienie” na jednym biegunie, po „Watykan oficjalnie dementuje: ateiści idą do piekła” – na biegunie drugim. Pierwsza z tych tez doczekała się pochwał od osób dystansujących się od Kościoła i wywołała zgrozę...

3384

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]