Reklama

Aby spełniły się sny

Aby spełniły się sny

25.05.2003
Czyta się kilka minut
A

Artykuł „Powrót siedmiu oficerów” (,,TP” nr 17/2003) Jacka Antczaka, dotyczący czaszek ukrywanych przez wiele lat przez prof. Bolesława Popielskiego, budzi nadzieję, że po 60 latach od wykrycia w Katyniu grobów polskich oficerów pomordowanych przez Sowietów, zagadka, do kogo one należą, zostanie rozwiązana. Pracownikom Zakładu Medycyny Sądowej Akademii Medycznej we Wrocławiu życzę z całego serca sukcesu w rozwiązaniu tej zagadki, a pani Janinie Buczyłko z domu Błaszczkiewicz, by spełniły się jej sny.

W drugiej połowie sierpnia 1939 r. byłem przypadkowym świadkiem odjazdu z Kielc grupy zmobilizowanych rezerwistów, mieszkańców Pińczowa i okolic. Odjeżdżali ciężarówką z odkrytą skrzynią sprzed apteki pana Władysława (nie Włodzimierza, jak podano w artykule) Błaszczakiewicza na rynku. W pewnym momencie dostrzegłem wychodzącego z apteki pana Błaszczakiewicza w towarzystwie żony....

2560

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]