Reklama

4.30

4.30

01.05.2015
Czyta się kilka minut
Znowu zbliża się termin. Pojutrze mam wysłać felieton. Nerwowo rozmyślam nad tematem. Wszędzie tematy. Gdzie się nie obejrzysz. Tematów jest jak psów.
N

Nigdy tylu nie było. Tematyczny zgiełk. Poszczekują, żeby tylko się nimi zająć, przygarnąć, opiekę, choćby i chwilową, roztoczyć. Wstaje człowiek o świcie i już są. Przychodzą do głowy, napływają z szerokiego świata. Nie ustrzeżesz się tematu. Nie skryjesz przed nim. Dopadnie cię. Na przykład okrąglutki androgyn w różowej mycce z esesowskimi runami, którego chcą skazać na ciężkie więzienie w towarzystwie niewyżytych facetów. Piękny temat, ale jakoś nic nie mogło mi przyjść do głowy, poza lekką melancholią.

Wziąłem się więc za sprawy międzynarodowe, czyli za motocyklową inwazję ze Wschodu. W sensie teoretycznym lubię motocykle, zwłaszcza cruisery. Gdy widzę podstarzałych, weekendowych jeźdźców z powiewającymi frędzlami i ogonami jakichś biednych, futerkowych zwierząt, to uprzejmie zjeżdżam im z drogi. Właściwie sam chciałbym być jednym z nich. Ale nie mam kasy na taką maszynę,...

4427

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]