Reklama

15 listopada, szpital we wschodnim Aleppo

15 listopada, szpital we wschodnim Aleppo

21.11.2016
Czyta się kilka minut
Fot. Jawad al Rifai / ANADOLU AGENCY / GETTY IMAGES
M

Między godziną 13 a 15 przywieziono 55 rannych. Trzy osoby zmarły. Kiedy trwają naloty, wypisy robimy nawet 2-3 godziny po zabiegu. Najgorsza sytuacja dotyczy ludzi z ranami głowy i urazami neurologicznymi: umiera 70-80 proc. Niewiele da się zrobić dla pacjentów z uszkodzeniami kończyn; kończy się na amputacjach. Mamy za mało czasu, lekarzy, leków”. To fragment relacji chirurga z Aleppo, udostępnionej przez organizację Lekarze Bez Granic. Tylko w ciągu 5 dni od wznowienia przez armię syryjską i Rosję nalotów zginęło 71 osób. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]