Reklama

Żyję ja, już nie ja

Żyję ja, już nie ja

27.03.2005
Czyta się kilka minut
Jeśli Chrystus nie zmartwychwstał, daremna jest wasza wiara i aż dotąd pozostajecie w grzechach waszych (1 Kor 15, 17). Ale właściwie dlaczego?.
P

Przecież sam Paweł, autor właśnie przytoczonych słów, wskazał - jako na wzór człowieka wierzącego - na Abrahama. Abraham zaś uwierzył, gdy Chrystus jeszcze nie zmartwychwstał. Czyż zatem wzorem wiary jest wiara daremna? Jeśli wierzę w Boga, który objawił się na Synaju, jeśli ufam Mu i staram się żyć według Jego przykazań - dlaczego niedaremność takiej wiary zależy od zmartwychwstania Jezusa? Dlaczego o wartości mojej relacji do Boga ma decydować to, co stało się z pewnym człowiekiem, różnym ode mnie, nawet jeśli ten człowiek jest Synem Bożym? A jeśli już, to czyż Jego śmierć nie wystarczy, by odkupić nasze grzechy? Czy więc nie po chrześcijańsku wierzę, jeśli wierzę w Boga objawionego w Piśmie Świętym, jeśli żyję zgodnie z Dekalogiem i jeśli uczestniczę w praktykach specyficznie chrześcijańskich, np. w Mszy św., w której, jak się często mówi, “stajemy pod krzyżem", bo...

7842

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]