Reklama

Życzenia, surrealizm, nowe

Życzenia, surrealizm, nowe

09.11.2003
Czyta się kilka minut
Życzenie komuś zdrowia uważane jest za banał i ogólnik, podobnie jak życzenie wszystkiego najlepszego albo pomyślności. Dziś bowiem musimy być zdrowi, zwłaszcza w określonych miejscach i terminach.
N

Nie powinniśmy na przykład zachorować przed weekendem. Również w miejscowości, w której likwiduje się Pogotowie albo jedyny szpital ma zamiar ogłosić upadłość. Nieodpowiedni termin to grożący strajk pielęgniarek. Podobnie zapowiedź masowego zwalniania się lekarzy, którzy wyczerpali już inne formy protestu. Nie należy też lekkomyślnie zachorować, nie mając sporych pieniędzy na leki i wszelkie badania, których data wyprzedzałaby zejście śmiertelne lub zajęcie aparatury przez komornika.

Jednym słowem: bądźmy zdrowi!...

Surrealizm

Polityka to rzecz dziwna. Kiedy oglądam przedwyborcze migawki telewizyjne z Kalifornii, rozentuzjazmowany tłum, a potem Schwarzeneggera jako gubernatora - od razu mi się to skojarzyło z paroma malowniczymi postaciami naszego Sejmu... Skala inna, ale zjawisko to samo.

...

1675

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]