Reklama

Ładowanie...

Życzenia, surrealizm, nowe

09.11.2003
Czyta się kilka minut
Życzenie komuś zdrowia uważane jest za banał i ogólnik, podobnie jak życzenie wszystkiego najlepszego albo pomyślności. Dziś bowiem musimy być zdrowi, zwłaszcza w określonych miejscach i terminach.
N

Nie powinniśmy na przykład zachorować przed weekendem. Również w miejscowości, w której likwiduje się Pogotowie albo jedyny szpital ma zamiar ogłosić upadłość. Nieodpowiedni termin to grożący strajk pielęgniarek. Podobnie zapowiedź masowego zwalniania się lekarzy, którzy wyczerpali już inne formy protestu. Nie należy też lekkomyślnie zachorować, nie mając sporych pieniędzy na leki i wszelkie badania, których data wyprzedzałaby zejście śmiertelne lub zajęcie aparatury przez komornika.

Jednym słowem: bądźmy zdrowi!...

Surrealizm

Polityka to rzecz dziwna. Kiedy oglądam przedwyborcze migawki telewizyjne z Kalifornii, rozentuzjazmowany tłum, a potem Schwarzeneggera jako gubernatora - od razu mi się to skojarzyło z paroma malowniczymi postaciami naszego Sejmu... Skala inna, ale zjawisko to samo.

...

1675

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]