Reklama

Życie to nie ludzki zamysł

Życie to nie ludzki zamysł

20.05.2013
Czyta się kilka minut
Racje natury religijnej z oczywistych względów nie mają znaczenia dla ludzi niewierzących, ale nie są jedynymi, jakie są przywoływane w debacie na temat moralnego statusu zarodków.
Fot. Ruaridh Stewart / ZUMA PRESS / CORBIS
D

Dyskusje nad klonowaniem terapeutycznym, czyli klonowaniem w celu uzyskania komórek macierzystych zgodnych genetycznie z organizmem dawcy jądra komórkowego wykorzystanego w tym procesie, trwają od wielu lat, od lat też nie pojawiły się w nich nowe argumenty. Mam na myśli argumenty natury etycznej, bo jeśli chodzi o genetykę czy embriologię, od doniesienia w roku 1996 o narodzinach owcy Dolly wiele się zmieniło. Mamy rok 2013 – wszystko wskazuje na to, że udało się sklonować ludzki zarodek (więcej o tym wydarzeniu pisze prof. Jacek Kubiak na kolejnych stronach). Czy naukowy sukces może wpłynąć na zmianę moralnej oceny klonowania?
CZY KOŚCIÓŁ ZMIENI ZDANIE
Naukowcy oczekujący takiej zmiany, w tym głównie zmiany stanowiska Kościoła katolickiego odnośnie moralnej dopuszczalności klonowania ludzkich zarodków, wskazują na to, że w przeszłości takie zmiany już...

7937

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]