Reklama

Życie i śmierć w puszczy

Życie i śmierć w puszczy

14.02.2016
Czyta się kilka minut
Adam Wajrak: Leśnicy te zwały powalonych drzew nazywają „marnotrawstwo, stęchlizna, zgnilizna”.
Fot. Marcin Onufryjuk
W

W takich butach chce pan iść do puszczy? – Adam Wajrak nie dowierza, patrząc na moje trapery. Tylko ja je tak nazywam, bo według Wajraka to zwykłe półbuty, a zimą śnieg może sięgać kolan.

Nie mam też czapki, kilku warstw ubrania i grubych skarpet. Kiedy będziemy przedzierać się przez gęstsze partie lasu, na własne życzenie parę razy oberwę gałęzią w twarz.

– O puszczy mówi się jak o zabytku. Ale ona żyje – powie nad gorącą herbatą Wajrak, a mnie przypomni się widok sprzed kilku godzin. Parę kilometrów za Hajnówką puszcza zaczyna człowiekiem rządzić. Drzewa wokół wąskiej drogi wyglądają, jakby coraz bardziej zbliżały się do karoserii. Niechętnie oddają miejsce samochodom. Zaraz za znakiem „Uwaga, kraina żubra” życie staje się intensywniejsze. W tym miejscu trzeba po prostu zwolnić i z pokorą przyjąć tutejsze zasady.


CZYTAJ TAKŻE:

...

18231

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]