Reklama

Ładowanie...

Kraj zielonych katedr

26.05.2014
Czyta się kilka minut
Nie trzeba jeździć na Alaskę za grube tysiące dolarów. W Polsce jest wszystko – na wyciągnięcie ręki.
Adam Wajrak, Las Wolski, Kraków, 23 maja br. Fot. Bartosz Siedlik dla „TP”
A

ADAM WAJRAK: O, tam są. Po lewej, na zboczu, tam, gdzie spłachetek śniegu pod skałą.

MICHAŁ OLSZEWSKI: Przecież to pięć kilometrów. Widzisz je gołym okiem?

Coś się porusza wyraźnie.

Poczekaj, wyjmę lornetkę... Są. Rzeczywiście. Cztery kozice.

Żaden wyczyn, można je zobaczyć ze szlaku. I wiele innych cudów.

Co Ty robisz w Tatrach? Przecież to zadeptane miejsce: dwa miliony osób rocznie. Dzikości tu nie znajdziesz.

Mylisz się zasadniczo. Ponieważ myślałem tak samo jak ty, zacząłem odkrywać Tatry późno, czego żałuję. Wiesz, Bieszczady mnie fascynowały, bo to najdziksze miejsce w kraju. Jeździłem tam 20 lat i ani razu niedźwiedzia nie widziałem. Tutaj już je parę razy spotkałem. Wybitne, niezwykłe miejsce, gdzie dziką przyrodę i...

19053

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]