Reklama

Zmarł Juliusz Zychowicz

Zmarł Juliusz Zychowicz

31.03.2014
Czyta się kilka minut
– tłumacz i działacz katolicki, współpracownik „Tygodnika Powszechnego” i „Znaku”.
Fot. Archiwum rodzinne
M

Miał 90 lat. W latach 60. XX wieku był jednym z animatorów kontaktów z niezależnymi środowiskami chrześcijan z NRD i Czechosłowacji, m.in. organizował obozy wakacyjne dla młodzieży niemieckiej w Polsce. Był tłumaczem ok. 100 książek z niemieckiego, czeskiego, słowackiego, rosyjskiego i włoskiego. Tłumaczył m.in. Rahnera, Ratzingera i Halíka. „Był jednym z ludzi, bez których pojednanie polsko-niemieckie nie byłoby możliwe w praktyce” – napisał Erich Busse, pastor i dawny opozycjonista, we wspomnieniu publikowanym na stronie internetowej www.tygodnik.onet.pl.

594

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]