Reklama

Zdumiewający świat

Zdumiewający świat

03.01.2007
Czyta się kilka minut
A

Afryka Zachodnia, Afganistan, Chiny i Rosja, jeszcze sowiecka. Spotkania z Nadieżdą Mandelsztam (tylko dwie i pół strony prozy, ale za to jakiej!) i André Malraux. Portret Ernsta Jüngera na marginesie lektury jego dzienników. Rejs po Wołdze z niemieckimi kombatantami spod Stalingradu i przedwyborcza podróż z Indirą Gandhi. Paryska projektantka mody, która wyzwoliła kobiety z gorsetu, i niemiecka badaczka, która poświęciła życie badaniu tak zwanych "linii Nazca" na peruwiańskim płaskowyżu. Opowieść o zamachu stanu w Beninie i erudycyjny wywód na temat nomadyzmu. Himalajski "człowiek śniegu" i indyjskie dzieci-wilki. Oraz dziesiątki innych postaci, miejsc i spraw. Rzadko się zdarza książka równie wielostronna i bogata - a przy tym tak spójna wewnętrznie, tak wyraziście odzwierciedlająca pisarski program, w którym życie rozumiane jako droga prowadząca w coraz to nowe rejony...

7314

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]