Reklama

Ładowanie...

Zdumiewający świat

03.01.2007
Czyta się kilka minut
A

Afryka Zachodnia, Afganistan, Chiny i Rosja, jeszcze sowiecka. Spotkania z Nadieżdą Mandelsztam (tylko dwie i pół strony prozy, ale za to jakiej!) i André Malraux. Portret Ernsta Jüngera na marginesie lektury jego dzienników. Rejs po Wołdze z niemieckimi kombatantami spod Stalingradu i przedwyborcza podróż z Indirą Gandhi. Paryska projektantka mody, która wyzwoliła kobiety z gorsetu, i niemiecka badaczka, która poświęciła życie badaniu tak zwanych "linii Nazca" na peruwiańskim płaskowyżu. Opowieść o zamachu stanu w Beninie i erudycyjny wywód na temat nomadyzmu. Himalajski "człowiek śniegu" i indyjskie dzieci-wilki. Oraz dziesiątki innych postaci, miejsc i spraw. Rzadko się zdarza książka równie wielostronna i bogata - a przy tym tak spójna wewnętrznie, tak wyraziście odzwierciedlająca pisarski program, w którym życie rozumiane jako droga prowadząca w coraz to nowe rejony...

7314

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny + bilety w prezencie
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. Teraz do dostępu prezent: 2 bilety kinowe na film „Johnny”!

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]