Reklama

Zdrajca PRL, bohater wolnej Polski

Zdrajca PRL, bohater wolnej Polski

03.02.2014
Czyta się kilka minut
Wraz z wejściem do kin filmu „Jack Strong” wraca dyskusja o Ryszardzie Kuklińskim. Ale wygląda na to, że nie będzie już tak gorąca jak przed laty.
Fot. Laski Diffusion / EAST NEWS
O

Oczywiście, aby dyskutować, trzeba znać fakty. A z tym nie jest najlepiej. Nasza wiedza na temat Ryszarda Kuklińskiego i jego współpracy z Amerykanami nadal nie jest pełna. Znamy ją głównie z relacji samego zainteresowanego, a także z części ujawnionych dokumentów CIA na ten temat. Tym zaś nie wszyscy muszą dawać wiarę – co zresztą czynią jego przeciwnicy, którzy sugerują, że prawda wyglądała inaczej.
Na razie jednak wersja Kuklińskiego – co trzeba podkreślić – nie została w sposób wiarygodny podważona. Mało tego, kolejne relacje oficerów CIA czy dokumenty CIA ją potwierdzają. Jaki wyłania się z nich obraz?
ZDOLNY OFICER LWP
Kukliński (rocznik 1930) bardzo wcześnie, bo już w wieku 17 lat, postanowił zostać zawodowym żołnierzem. Jak twierdzi, wierzył, że – choć kadrę Ludowego Wojska Polskiego stanowili głównie Rosjanie – jest to polskie wojsko....

12898

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]