Reklama

Zazdrość

Zazdrość

05.06.2007
Czyta się kilka minut
Pozazdrościłam Francji z przełomu kwietnia i maja. Nawet nie tego, że ma nowego prezydenta - chociaż i to może być miłe - ale tego, że w pierwszej i drugiej turze tak tłumnie stawiła się przy urnach.
T

Tyle się o Francji mówiło, że jest już wypalona, zobojętniała, zasklepiona w swoich małych i wielkich egoizmach, nadąsana, odwrócona tyłem do życia publicznego. Teraz pokazała nową twarz: zaangażowaną, trójkolorową, przede wszystkim młodą. Tam młodzi nie muszą wyjeżdżać za chlebem i za sensem, więc przyszli tłumnie do urn. Nawet niektóre gazety pisały, że widocznie głosowanie staje się modne, a udział w wyborach jest trendy. Można ironizować i bagatelizować, ale chyba powiał jakiś wiatr. Oby dotarł i do innych krajów. Również do tych, w których przez całe dziesięciolecia nie można było głosować swobodnie, a teraz można, ale się nie chce.

Znak

W kwietniowym numerze miesięcznika "Znak" ukazała się niezwykle ważna dyskusja i kilka pojedynczych tekstów pod wspólnym tytułem "Kościół po zawale". Poruszone są tam wielkie i...

2165

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]