Reklama

Zawrót głowy

Zawrót głowy

24.01.2007
Czyta się kilka minut
To jakoś zawsze człowieka zaskoczy; niby jesteśmy świadomi faktu, że za nami przyjdą inni, a my w związku z tym zostaniemy automatycznie i, przyznać trzeba, dość bezceremonialnie przesunięci na pozycje bliższe wylotu. Kiedy jednak pada wiadoma informacja, to ma ona nagłość i siłę pioruna. Przynajmniej dla niektórych; pewien mężczyzna sypnął się z miejsca, reagując słowami żałości, które oczywiście nieprędko zostaną mu zapomniane: - Jak to, córeczko?! Chcesz z taty zrobić dziadka?!
R

Roztropniejsze kobiety przezornie nie dają wyrazu swym odczuciom - owszem, gładko przełykają radosną wiadomość, starając się nie myśleć o gronie ociężałych staruszek, które tracą kolejno wszystkie zęby, a w zamian otrzymują dumne miano babci. Różne świat produkuje babcie, powiadają sobie kobiety roztropne i przystojne, pełne przy tym wigoru i odwagi cywilnej. Tak czy inaczej, wszystkie modele są potrzebne.

Całkiem jeszcze niedawno sami mieliśmy nasze nowiutkie niemowlę, ale ono niepostrzeżenie zmieniło się w pięknego młodzieńca o postawie greckiego atlety, choć my nie zmieniliśmy się, rzecz jasna, wcale. A tu tymczasem bije dzwon i oto na światło dzienne wyskakuje osoba, znana nam dotąd jedynie z niewyraźnych wydruków USG. Hej, ciągłość reprodukcji, pula genów, przedłużenie rodu - powtarzamy sobie dla zachowania równowagi, starając się uniknąć wydawania owych...

3416

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]