Reklama

Zawrót głowy

24.01.2007
Czyta się kilka minut
To jakoś zawsze człowieka zaskoczy; niby jesteśmy świadomi faktu, że za nami przyjdą inni, a my w związku z tym zostaniemy automatycznie i, przyznać trzeba, dość bezceremonialnie przesunięci na pozycje bliższe wylotu. Kiedy jednak pada wiadoma informacja, to ma ona nagłość i siłę pioruna. Przynajmniej dla niektórych; pewien mężczyzna sypnął się z miejsca, reagując słowami żałości, które oczywiście nieprędko zostaną mu zapomniane: - Jak to, córeczko?! Chcesz z taty zrobić dziadka?!
R

Roztropniejsze kobiety przezornie nie dają wyrazu swym odczuciom - owszem, gładko przełykają radosną wiadomość, starając się nie myśleć o gronie ociężałych staruszek, które tracą kolejno wszystkie zęby, a w zamian otrzymują dumne miano babci. Różne świat produkuje babcie, powiadają sobie kobiety roztropne i przystojne, pełne przy tym wigoru i odwagi cywilnej. Tak czy inaczej, wszystkie modele są potrzebne.

Całkiem jeszcze niedawno sami mieliśmy nasze nowiutkie niemowlę, ale ono niepostrzeżenie zmieniło się w pięknego młodzieńca o postawie greckiego atlety, choć my nie zmieniliśmy się, rzecz jasna, wcale. A tu tymczasem bije dzwon i oto na światło dzienne wyskakuje osoba, znana nam dotąd jedynie z niewyraźnych wydruków USG. Hej, ciągłość reprodukcji, pula genów, przedłużenie rodu - powtarzamy sobie dla zachowania równowagi, starając się uniknąć wydawania owych...

3416

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]