Reklama

Ładowanie...

Zasłuchani w ciszę

11.05.2010
Czyta się kilka minut
Nie wasza to rzecz znać czas i chwile, które Ojciec ustalił swoją władzą, ale gdy Duch Święty zstąpi na was, otrzymacie Jego moc i będziecie moimi świadkami. Dz 1, 7n
Ż

Żegnając odchodzącego Jezusa, Apostołowie szukali odpowiedzi na nurtujący ich problem polityczny: kiedy powróci królestwo Izraela? Tymczasem zamiast informacji o konkretnych datach otrzymują odpowiedź wymagającą zasłuchania w ciszę wypełnioną działaniem Ducha Świętego.

Gdyby współcześnie organizowano medialną oprawę Wniebowstąpienia, być może połączono by je z konferencją prasową, podczas której dominowałyby pytania z zakresu futurologii i polityki. Być może rozczarowałaby wtedy odpowiedź, która wymaga wielkiego wyciszenia i zasłuchania w głos Ducha Świętego obiecanego Kościołowi. Nasza generacja chętniej przemawia w języku oklasków niż zasłuchania w pełnej szacunku ciszy; nawet podczas pogrzebów. Świadczy to o kulturowej przemianie, w której wyraża się reakcja na najgłębsze ludzkie doświadczenia.

W ostatnim miesiącu wypadło mi wysłuchać...

1727

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]