Reklama

Ładowanie...

Zapomniany znak Jonasza

22.09.2009
Czyta się kilka minut
Plemię przewrotne i wiarołomne żąda znaków, ale żaden znak nie będzie mu dany, prócz znaku Jonasza. Mt 16, 4
J

Jesteśmy istotami, które wzorem Tomasza Apostoła, aby uwierzyć, chciałyby dotknąć i zobaczyć. Jezus podkreśla jednak, że oznaką dojrzałej wiary jest postawa tych uczniów, którzy nie widzieli, a mimo to uwierzyli (J 20, 29). Słowa te bywają bagatelizowane przez środowiska, które zwykły zdobić swą wiarę listą nadzwyczajnych zdarzeń otoczonych nimbem sensacji. Kontynuatorzy mądrej i krytycznej postawy św. Tomasza w tym przypadku ostrzegają, że mnożenie sensacji do granic absurdu może jedynie prowadzić do odkrycia ran naszej logiki wchodzącej w jawny konflikt z prawdą Ewangelii.

Niedawno w klimacie sensacji zaproszono do Polski ks. Bashoborę z Ugandy. Informując na portalach internetowych o spotkaniach z nim, polscy organizatorzy podkreślali z entuzjazmem, że Kuria Diecezjalna w Mbarara dysponuje szczegółowym wykazem osób, które "uzdrowiciel" przeprowadził już z ...

2252

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]